בטחון עצמי נמוך בעבודה – טיפול יוצר שינוי בקריירה

מקום העבודה עבור רובנו הינו הרבה מעבר למקור פרנסה; הוא מייצג את התפתחותנו המקצועית,
את המימוש העצמי והצמיחה; ממנו אנו שואבים את תחושת הכבוד והערך העצמי ובמידה רבה
את תחושת הסיפוק בהיותנו שייכים.

אנו משתלבים במקום העבודה לא רק מתוקף הכשרה או השכלה פורמאלית שרכשנו אלא מעורבים כאן היבטים רבים של מרכיבי אישיות ותכונות. אלה, מצדם, קשורים קשר הדוק גם לכישורים ולמיומנויות חברתיות שנפתח במרוצת השנים כגון: יחסי אנוש, יכולת להתמודד עם דרישות, יכולת עבודה בצוות, כישורי למידה, ניסיון ניהולי, כישורי מנהיגות ועוד.

עוד ברור לכולנו, כי ניסיון העבר וההישגים שצברנו במהלך החיים עשויים להוביל אותנו לצמיחה ולהתפתחות של תחושת ערך גבוה – ולצידה בטחון עצמי גבוה.

אולם, לעיתים ניסיונות כושלים והישגים נמוכים בעברנו גורמים לנו להיכנס למעגל של תחושת ערך עצמי נמוך אותו אנו מתקשים לפרוץ לבד. כך למשל, חוויות אישיות של דחייה חברתית וביקורת נוקשה מתחברות בתוכנו למערך שלם של סיטואציות חווייתיות רעות ומשובים שליליים של השפלה, בושה ונחיתות חברתית. כל אלה מייצרים בתוכנו "סכמה" בסיסית של בושה שצובעת את כל זהותנו העצמית בעולם כאנשים עם הערכה עצמית נמוכה – זהות המלווה ברגשות קשים ובכאב נפשי.

ברוב המקרים, אנו נכנסים לעולם העבודה עם הזהות העצמית שנבנתה בתוכנו ונגזרותיה הן הערכה העצמית (הנמוכה), בדידות, חולשה ופחד מנטישה. אמנם רגשות אלה אינם אדפטיביים – במיוחד לא במקום העבודה  – אבל הם כמו "סכמה" חוזרת ונשנית בכל פעם שמקום העבודה מזמן לנו סיטואציות הקשורות בהישגיות והערכה. במילים אחרות, מסתמן כאן "מעגל רגשי" של חוסר ערך ונחיתות שמשאיר אותנו תקועים בייאוש.

חשוב שנבין, כי התחושות שלעיתים מציפות אותנו על חוסר ביטחון עצמי אינן בהכרח מעידות על ערך עצמי נמוך או על כך שאיננו שווים כלל. אולם, הקישור הכמעט אוטומטי לרגשות בלתי אדפטיביים שהזכרתי מקשה על פריצת המעגלים הללו.

במפגשים בינינו נמקד את הקשב להבדלים בין חוסר בטחון (או בטחון עצמי נמוך) לבין ערך עצמי ונעבוד על חשיפה של רגשות יותר אדפטיביים.

במישור האישי והבינאישי, נאתר ביחד את גרעין העוצמה האישי, נכיר בסגנונות התמודדות אישיים עם דילמות ונעבוד על אותם הרגלי עבודה קיימים והתנהגויות שאימצנו במהלך החיים, אשר לא מאפשרים לנו לפרוץ את מעגל הביטחון והערך העצמי הנמוכים.

נחזק את תפיסת הערך ונאמץ הרגלים והתנהגויות שיבנו ויטפחו בקרבנו את הביטחון  העצמי, את תחושת הכבוד, הערך העצמי, תחושת השייכות – וכתוצאה מכל אלה גם את החוסן הנפשי שלנו.

הכותב: דר' ברק אילון, מכון ניווטים –  פסיכותרפיה ניהולית

סגור לתגובות.