ניהול קריירה

חופשי (לנהל)… חופשי זה לגמרי לבד…..

ללא קשר הכרחי למידת הניסיון הניהולי והמקצועי שלנו אנו נתקלים לעיתים בקשיים לקדם את רעיונותינו. אנו חווים 'תקיעות' כללית, מאבדים אוריינטציה והמצב נתפש כ'דרך ללא מוצא'.
ישיבות הצוות "משמימות", יחסי העבודה 'עלו על שרטון', הכפיפים "לא משתפים פעולה", אתם "לא מצליחים לגייס את הבוס לתמוך בעמדתכם" ו"הפוליטיקה הארגונית נמאסה עליכם".
בקיצור, אתם מאבדים אנרגיות וכבר הרבה זמן חשים שביעות רצון נמוכה המלווה בחוסר אונים שמציף אתכם.

אם אתם מכירים תחושות כאלה או דומות להן, זה הזמן להתחיל תהליך ממוקד ופרקטי שיסייע לכם להכיר לעומק את דפוסי הניהול שלכם, לזהות את 'המסוכות' ולהקנות לכם גמישות ניהולית טובה יותר. אני אהיה שם בשבילכם על מנת להתגבר על חוויית 'התקיעות' הכללית וחוסר האוריינטציה בנתיבי התקדמות והפתרונות.

אני אסייע לכם בעיצוב תפישות ניהול ומנהיגות מתקדמות, ובגיבוש חזון ניהולי אישי. אעבוד איתכם על כישורי ניהול ומיומנויות בינאישיות ואלווה אתכם בניווט, תוך הובלת השינוי והטמעתו.

התהליך נבנה ומעוצב ביחד איתכם בהתאם לדרג הניהולי בו אתם ממוקמים כך שהוא יוכל לתת מענה אישי נכון ומדויק.

כך למשל, אם את/ה ראש צוות או מנהל/ת בתפקידך הראשון נעבוד ביחד על גישות ניהול עקרוניות וכן על מיומנויות וכלי ניהול בסיסיים; ואם את/ה בדרג ניהול בכיר אלווה אותך בסוגיות ניהול ומנהיגות מערכתיות ואסטרטגיות.

ההתמחויות שלי:

  • חניכה בנקודות קריטיות בקריירה הניהולית (כגון: כניסה לתפקיד חדש, סיום תפקיד, ניהול תחקיר וכו') ובאופן שוטף ורציף.
  • הגדרה ועיצוב תפישת התפקיד, החזון האישי והניהולי.
  • מיפוי משותף של החוזקות, החולשות, האיומים וההזדמנויות תוך זיהוי הסגנון האישי, פערי ידע ובניית תוכנית עבודה המסמנת יעדים אישיים.
  • פיתוח מיומנויות ניהול אישיות על מנת להצטיין בתפקיד.

סגור לתגובות.