כיצד נעלה את הביטחון העצמי והערך העצמי בקריירה שלכם?

עולם העבודה והקריירה שלנו הוא הרבה יותר מרק מקור פרנסה. זהו מקום שבו אנחנו רוצים להתפתח מקצועית ולהצליח, לממש את עצמנו ולהרגיש שייכים. לכן, עולם העבודה הזה הוא מרכזי מאד בתרומתו לתחושה של בריאות, איזון וסיפוק נפשי. אין ספק שהצלחה מקצועית, תחושת מיצוי ויצירה, שייכות למקום העבודה והערכה של המנהלים אותנו, משפיעים מאד על ה well being.
לחילופין, תקיעות בהתפתחות מקצועית, בחירת מקצוע שנחווית כאינה הולמת, קונפליקטים במקום העבודה, הובלת משימות מורכבות, עבודה בסביבה שוחקת עם לחצים רבים מכל הכיוונים וחוויות מצטברות של אי עמידה במשימות וביעדים, הופכים מהר מאד למצוקה נפשית, מעלים את רמת החרדה וגורמים לניכור ולריקנות. עובדים ומנהלים רבים מתמודדים עם קשיים ואתגרים כגון אלה, עלולים, בקלות יחסית, לפתח תחושת ערך עצמי נמוך וזו מצידה משפיעה על ירידה בביטחון העצמי.
חשוב לזכור, כי החוויות האישיות של ביטחון עצמי, דימוי עצמי וערך עצמי הן חוויות בסיסיות – גרעיניות, שאינן קשורות דווקא להישגים, להצלחות או לאירועי חיים כאלה או אחרים. למשל, כישלון בבחינה או אי הגשמת המטרות והיעדים שלכם בעבודה ובקריירה אינם קשורים בהכרח לביטחונכם ולערככם העצמי.
לצידן של חוויות ביטחון וערך עצמי גרעיניות אלה קיימות חוויות של ביטחון וערך עצמי נרכשות באופן ישיר במגע שלנו עם הסביבה. למשל, פרגון וחיזוק המתקבלים מאנשים משמעותיים עבורנו, עשוי לחזק את החוויה הזו ולגרום לנו לפתח ביטחון וערך עצמי. לחילופין, לפרשנות ביקורתית בעקבות כישלון או אי עמידה במטרות והישגים נמוכים, עלולה להשפיע על ירידה בביטחון ובערך העצמי שלנו. במיוחד בעולם העבודה והקריירה, חשיבה ביקורתית ושיפוטית כזו כלפינו מצד הממונים והקולגות שלנו, עלולה להיות מופנמת בנו ולהשפיע על האמונות שיש לנו על עצמנו ובאופן ישר מכך על ירידה בתחושת הערך ופגיעה בביטחון ולגרום לנו כמובן סבל רב וייאוש.
האבחנה בין שתי חוויות אלה (הגרעינית והנרכשת) היא התחלה טובה אשר תוכל לסייע לנו לקחת אחריות ולהתחיל להתמודד באופן ישיר עם "כישלונות", עם הישגים נמוכים או עם כישורים ומיומנויות החסרים לנו כדי להצליח – ושאותם כמובן ניתן לפתח ולשכלל.
במהלך המפגשים בינינו נוכל לזהות את גרעיני העוצמה, היכולות והיתרונות הטבועים בכם, שעל בסיסם נבנית חווית הביטחון העצמי והערך העצמי. במקביל, נסמן "אזורים" לשיפור ולשכלול, אשר יגרמו באופן ישיר להתפתחות אישית, למידה וצמיחה.
המעבר בין שתי חוויות אלה (הגרעינית והנרכשת) מתרחש באופן טבעי המאפשר לנו לקחת אחריות אישית ולהרגיש חיים משמעותיים יותר ויותר.
בנוסף, מצאתי שהתמודדות אפקטיבית עם סוגיות אלה של ביטחון עצמי וערך עצמי נמוך קשורה במידה רבה ליכולת שלנו ל"חמלה עצמית" – לא במובן של רחמים עצמיים – אלא במובן של הקבלה העצמית שלנו. במפגשים בינינו במקום לנסות "לתקן" שוב ושוב את חוסר הביטחון (מה שאופייני לרוב הפונים לייעוץ/לטיפול), נעבוד על פיתוח היכולת להקשיב לעצמנו, להתחשב ברגשות העולים בנו ולהתיידד עם עצמנו.
נוסף על כך, למדתי מניסיוני רב השנים, כי יכולות ומיומנויות התקשורת שלנו הן בעלות השפעה רבה על ההתמקמות שלנו בעולם העבודה, וכתוצאה מכך על הפרשנות שלנו את האירועים והחוויות הנרכשות ועל תחושת הביטחון העצמי והערך העצמי המתפתחת. לכן, במפגשים בינינו נקדיש ככל הניתן תשומת לב לתקשורת הבינאישית שלנו עם הסביבה, נעבוד על מודעות לאופנים ולדפוסים בהם אנחנו משתמשים ונשכלל את יכולותינו להעביר מסרים – למשל, האופן שבו אנחנו מתקשרים באופן אסרטיבי וברור את צרכי הלמידה והפיתוח שלנו, את הצורך שלנו למימוש עצמי מירבי בעבודה ובוודאי את הצרכים שלנו כבני אדם לביטחון ולהערכה. שליטה במיומנויות תקשורת בינאישית חשובה ביותר ועשויה לתרום לפרשנות המדויקת והנכונה לאירועים מורכבים (למשל, אי הצלחות, כישלונות) ולהעצים את היכולת שלהם לצמוח ולגדול באווירה תומכת ומאפשרת.

דר' ברק אילון

מנהל מכון ניווטים – פסיכותרפיה ניהולית

 

סגור לתגובות.