ניהול מצבי קונפליקט וכעס

 

 

 

ניהול קונפליקטים מהווה חלק בלתי נפרד מחיינו ובמקרים רבים אנו חווים אותו כמלחיץ וכשואב אנרגיות. למרות הידיעה שלקונפליקטים ולעימותים יכולים להיות יתרונות רבים (כגון: מציאת פתרונות יצירתיים, הבנה מעמיקה של האינטרסים, שיפור ביצועים, צמיחה וכו'), הרי שהחוויה הכי חזקה המתלווה אליהם היא של חוסר נוחות ואפילו איום.

הקונפליקטים נוגעים, בדרך כלל, במערכות היחסים שלנו עם הקרובים לנו (במקום העבודה,מול קרובי משפחה, חברים וכו') ולכן הם מלווים בעוררות רגשית המועצמת לעיתים לרמות גבוהות בלתי נסבלות. במקרים אלה אנו מרגישים, לעיתים, שהרגש משתלט עלינו ועל הסיטואציה ואנו מתקשים לנהל את עצמנו באופן אובייקטיבי או רציונאלי. קשה לנו להקשיב ואנו מוצפים בתחושות איום.

התפיסות שלנו את המהות של הקונפליקט מתוך תבנית חשיבה של מאבק, או את המנגנון לפיו כל אחד מאיתנו עלול רק להפסיד (או רק להרוויח), מקשיחות במידה רבה את עמדותינו ואת הגישה בה ננקוט ומעמידות את המצב כתהום שאי אפשר לגשר עליה.

אלה הן פרדיגמות שמניחות השגת שליטה, כח וצדק באופן שמגביל את היכולת שלנו לנהל את המצב הקונפליקטואלי וכך נוצרים כביכול  הפערים העמוקים בינינו ובין העמיתים שמולנו כבלתי ניתנים לפתרון.

מכון ניווטים עוסק שנים רבות בייעוץ פרטני וצוותי למצבים של קונפליקט. המתודות שפיתחנו להעלות למודע את הנחות היסוד, הפרדיגמות ותבניות החשיבה מאפשרים לנו לסייע ולטפל במצבים אלה. אנו נקנה לך את הכלים המשמעותיים לנהל את הקונפליקט באופן מושכל, מקדם ומצמיח, תוך לקיחה בחשבון של אינטרסים והוגנות

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.