פסיכותרפיה ניהולית

פסיכותרפיה ממוקדת עולם עבודה – בשביל מה?

בעידן שלנו אנו רואים במקום העבודה הרבה מעבר מאשר מקור פרנסה. זהו מקום בו אנו רוצים להתפתח מקצועית, לממש את עצמינו ולהרגיש שייכים.

בחברה שלנו התחושה של בטחון עצמי וחברתי מושתתת במידה רבה על הצלחה מקצועית. כשאנו מתקדמים מקצועית, הדבר גורם לתחושת סיפוק מרכזית בחיים. וכאשר מתעורר משבר בעבודה, הוא עלול אף  'להדיר שינה' מעייננו.

כולנו יודעים שהצלחה מקצועית היא לא רק תוצאה של לימודים והכשרה. משפיעים על השתלבות תעסוקתית גם – יחסי אנוש, יכולת להתמודד עם דרישות, וכן, מנהיגות, איזון בין גמישות לנחישות, יכולת להתמודד עם דרישות מורכבות ועוד .

אנו מבינים היטב כי למרכיב האישיותי השפעה רבה על היכולות הללו (אם כי, לעיתים קל לנו יותר לראות את ההשפעה של יכולות או 'באגים' רגשיים או אישיותיים, כאשר מדובר בקולגות או בחברים, מאשר בנו עצמינו…).

האם אנו טורחים לטפח ולפתח את הרכיבים האישיותיים-מקצועיים, כפי שאנו נוהגים להשקיע מאמצים ומשאבים בלימודים פורמליים ובקורסים של הכשרה מקצועית?

פסיכותרפיה ממוקדת עולם עבודה הינה תחום מתפתח, בפיתוח יכולת רפלקטיבית (התבוננות עצמית) כתנאי חשוב בהתפתחות מקצועית.

 

מהי פסיכותרפיה ממוקדת עולם עבודה?

פסיכותרפיה ממוקדת עולם עבודה מרוכזת בתחום החיים המקצועי של הפונה. היועץ מתמקד בהווה, ונוגע בעברו של הפונה או בתחומי חיים אחרים (חברים, משפחה, זוגיות) במידה והדבר מסייע להבין טוב יותר את דפוסי התפקוד בעבודה.

בדומה לטיפול 'רגיל', המטפל/היועץ מעריך את נקודות החוזקה של הפונה, ומסייע להבין את מקור הקשיים, המונעים מהפונה לתפקד בצורה מספקת במקום עבודתו. המטפל מסייע להסיר חסמים ולאפשר התקדמות מקצועית משמעתית.

בפסיכותרפיה ממוקדת עולם עבודה ישנה הכרה בכך שקבלה ואי שיפוטיות הכרחיים בכל תהליך ייעוצי.

סגור לתגובות.